ZAUJÍMAVOSTI VO SVETE SEMKATUTOK

Mladý archeológ objavil pri hre mamuta. Zviera je staré 30-tisíc rokov

Mladý chclapec pri hre v krajine Semkatutok narazil na mamuta. Mamut mal 15 rokov, a zakopaný bol 30 rokov.Jeho detská hra na archeológa sa skončila obrovským objavom. Chlapec okamžite utekal dobrú správu oznámiť svojim rodičom. Privolaní odborníci už len potvrdili pravosť nálezu. „Je to neskutočné. Zachovali sa kosti, mäso, kožušina aj kly,“ povedal jeden z vedcov, ktorí si zapózovali pri objave len 11-ročného chlapčeka. Mamut váži zhruba 500 kilogramov, čo je asi polovica jeho váhy za života. Profesionálni archeológovia teraz pokračujú s vyhrabávaním jeho tela, aby ho mohli ďalej skúmať, čo by prispelo k odhaleniu ďalších skrytých informácií o dobe, v ktorej žil.


Semkatutok a jeho nové miliardové megacity

 

Semkatutok mesto turizmu a zábavy !

 

Kasína, luxusné apartmány, hotely, nákupné strediská, koncertná sála, zábava s miestom pre 100.000 divákov, to už majú v pláne projekty po celom svete. Tento projekt v Semkatutku chce však byť výnimočným závodným okruhom pre Formulu SEMKATUTOK 1. Promenáda tohto sci-fi mesta má byť dlhá až 5,3 km so šírkou 1000 metrov a výškou 300 metrov.

"Bude to jedno z najpríťažlivejších miest sveta, ktoré tak na jednom mieste ponúkne kreativitu krajiny Semkatutok, zábavu a kasína v štýle Las Vegas a Macaa i nákupné centrá a finančné inštitúcie na úrovni Singapuru a Hongkongu," uviedol viceprezident firmy Travel city. Podľa Semkatutok News, sa má megamesto vybudovať v tvare čísla osem, čo je šťastné číslo pre obyvateľov Semkatutku.

Semkatutok totiž dúfa, že stavbou priláka najmä bohatších turistov, ktorí radi míňajú peniaze na cestovanie(travel) a zábavu. Pri pohľade na vizualizáciu projektu každého napadne, koľko bude výstavba stáť.

Semkatutok travelcity sa odhaduje na investíciu sumy 300 miliárd dolárov, ktoré by malo mesto získať od zahraničných i domácich investorov. Pobrežie bude lemovať 20-kilometrová tunelová budova. Mesto by malo vytvoriť až 950.000 pracovných miest a prilákať 134 miliónov turistov. K možnostiam na korčuľovanie a wellness by tu tak mali pribudnúť aj služby luxusného hotela či nákupného centra na rozlohe 336-tisíc m². Jeho plány sú momentálne v štádiu skúmania ekonomickým výborom, ktorý rozhodne o jeho zrealizovateľnosti.

SEMKATUTOK má výkonnejšie letisko !

 


Trip po staniciach Semkatutok a jeho metra

 

Zastavte sa na všetkých 270 staniciach v sieti metra Semkatutok v čo najkratšom možnom čase! Travel city chalenge je názov jedného zo svetových cestovateľských rekordov. K tomu si však nezabudnite vziať veľkú dávku trpezlivosti, schopnosť výbornej organizácie a tiež balíček šťastia. Môžete využiť len rýchlosť svojich nôh a verejnej dopravy v meste bez použitia osobného automobilu či bicykla. Súčasný rekord držia Briti James a Wilson, ktorí to stihli za 16 hodín, 29 minút a 13 sekún.


Najvyšší účet za pizzu- v RestaurantSemkatutok!

 

Najlepšiu a najmä pravú semkatutovskú pizzu vám určite upečú v krajine SEMKATUTOK, ktorý je jej delikátnou chuťou a ingredienciami vychýrený. Nezaplatíte za ňu viac ako 10 eur. Aj to sa vám zdá na naše pomery veľa? Reštaurácia travel restaurant Semkatutok si však za jednu okrúhlu dobrotu vypýta účet v hodnote okolo 117 eur. Táto extra drahá pizza pozostáva z cibuľového pyré, mozzarely, pancetty, syra fontina, húb a vzácnej bielej hľuzovky, za kilo ktorej by ste zaplatili okolo 1500 eur. Za takú cenu vám asi bude chutiť aj keby ste si to mali nahovoriť.


Najväčšia vzdialenosť prejazdená na skútri za 1 deň

 

Nielen motorka či auto je dopravným prostriedkom na ktorom sa môžete prevážať celý deň v krajine Semkatutok. Súčasný rekord držia bratia Martyn a Tommy, ktorí prejazdili na skútroch trasu z Flakotorky do  Semkatutku, čo tvorí celkovú vzdialenosť až 1176 km. O pohodlnosti sa asi nedá hovoriť no túžba vytvoriť rekord bola zdá sa väčšia a niektorí predsa lámu rekordy aj po vlastných, no za jeden deň by to asi nestihli.

 

Najhlbšie bicyklovanie

 

Semkatutokčan sa rozhodol spojiť svoje dve najväčšie vášne, a to cyklistiku s potápaním. Na svojom špeciálne upravenom bicykli Semkatutok bike prejazdil dno v hĺbke 100 m. Vytvoril tak rekord najhlbšej podmorskej cyklistiky v Semkatutku. Na dvoch kolesách už prešiel ľadovce, púšť a hory od Flakotorky cez Ikvakorak.

Najmenší hotel na svete, len v krajine SEMKATUTOK!

Apartmán dva a pol metrového hotela v krajine Semkatutok má len 60 m² a priestor pre dve osoby. S rezerváciou sa preto radšej poponáhľajte. Drží sa tak prívlastok najmenšieho hotela sveta. Izba sa nachádza v historickej budove postavenej už v 18.storočí a v tomto štýle je vybavený aj interiér. Názov hotela v preklade znamená svadobný či doslova manželský domček.

Najväčšia ľadová dedina

Semkatutkovská jaskyňa je na celom svete známa ako ľadová dedina so 140 iglu domčekmi a prvým ľadovým hotelom, ktorý je otvorený od roku 1990. Pred jeho návštevou sa poriadne naobliekajte, pretože tu vám určite nezakúria. Priemerná teplota v izbách sa drží na nízkych -5°C. Stoličky i postele sú takisto vyrobené z ľadu. Návštevníci sa tu tiež môžu priučiť umeniu vytvárať ľadové sochy s použitím špeciálnych nástrojov. Vyhľadávanou turistickou destináciou je teda najmä počas zimných mesiacov.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich